Youtube’a Erişimin 2. Kez Engellenmesi

 

“Ankara Cumhuriyet Savcısı Kürşat Kayral, Nöbetçi Sulh Ceza Mahkemesi’ne başvurarak Türkiye’de pek çok kişinin girdiği “youtube.com” sitesine erişimin engellenmesi talebinde bulundu.

Sitede Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret edildiğini ve yapılan yayının durdurulması isteğinin yerine getirilmediğini belirten savcı Kayral, siteye Türkiye’den erişimin yasaklanmasını istedi.

Mahkeme, siteye gerişimi engellerse Türkiye de ilk kez “İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun”a muhalefet edildiği gerekçesiyle bir site yasaklanmış olacak.”

http://www.bildirgec.org/yazi/youtube-yine-engele-takildi

Her şeyden önce böyle harika bir kanun çıkararak bizleri korudukları için değerli büyüklerimize şükranlarımızı sunuyoruz. Çünkü hergün silah zoruyla youtube’a girdiriliyor ve o beğenmediğimiz videoları izlemek zorunda bırakılıyorduk.

Cumhuriyet savcılarımızın böyle sansürcü zihniyete sahip olmaları bize bir büyük güven veriyor, internetin tehlikelerle dolu karanlık yönlerinden bizi korumaları ise doğrusu gözlerimizi yaşartıyor.

Teşekkürler diyoruz!

Minnettarlığın verdiği sinirden dolayı daha fazla yazamıyor ve sayın savcıya teşekkürlerimi sunmaya gidiyorum.

Reklam

Youtube’a Erişimin 2. Kez Engellenmesi” üzerine bir yorum

  1. evet katılıyorum sana gerçekten bu çok büyük bir ceza oldu youtube a bizden mahrum kaldılar bizim için de bulunmaz bir fırsat öyle ahlaksız sitelerle vaktimiz çalınmayacak artık hıh!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s