Word’de Sayfa NumaralandırmaGÜNCELLEME: Yazının Word 2016’ya uyarlanmış hali için TIKLAYINIZ.

Bir word dökümanında sayfaları numaralandırmak istediğimizde Ekle –> Sayfa Numarası yolunu izleyerek bu işlemi gerçekleştirebiliriz. Bu durumda numaralandırma dökümanın 1. sayfasından başlar ve devam eder.

Ancak bazı durumlarda numaralandırmayı ilk sayfadan değil de, sonraki bir sayfadan başlatmak isteyebiliriz. Böyle bir durumda yukarıdaki yöntemden farklı bir yol izlememiz gerekir.

Sayfa numaralandırmaya 4. sayfadan başlamak istediğimizi varsayalım. Bunun için aşağıdaki adımları izleriz:

 

1. 4. sayfanın başına gideriz.

 

2. 4. sayfanın başında iken üst menüden Sayfa Düzeni –> Kesmeler yolunu izler ve Sonraki Sayfa işaretine tıklarız. Görünüşte herhangi bir değişiklik olmayacaktır.

 

3. Daha sonra yine üst menüden Ekle –> Üstbilgi (Altbilgi de olabilir, farketmez) –> Üstbilgiyi Düzenle yolunu izleriz.

 

4. Üstbilgiyi Düzenle seçeneğini tıkladığımızda üst menüde Üstbilgi ve Altbilgi araçları altında Tasarım sekmesi açılacaktır.

Burada aşağıdaki şekilde görüldüğü gibi ” Öncekine Bağla “ seçeneği seçili durumda olacaktır.

” Öncekine Bağla “ yazısının üzerinde bir kez tıklayara bu seçimi kaldırıyoruz.

 

5. Daha sonra Ekle –> Sayfa Numarası –> Sayfa Numaralarını Biçimlendir yolu ile Sayfa Numarası Biçimi penceresini açıyoruz. Burada Başlangıç butonunu işaretliyoruz ve 1 değerini giriyoruz.


 

6. Son adım olarak yine Ekle –> Sayfa Numarası yolu ile istediğimiz numaralandırma biçimini seçiyoruz.

 

Böylece 4. sayfamızın sol üst köşesine ” 1 ” numarası yerleşecektir. Ve numaralandırma işlemi bu sayfadan başlamış olacaktır.

 

Reklam

Word’de Sayfa Numaralandırma” üzerine 163 yorum

 1. çok teşekkürler…Çok aradım, hiçbiryerde aradığım çözümü bulamadım, sonunda burda buldum 🙂

 2. kardeşim sana nasıl teşekkür etsem bilemiyorum Allah işini rast getirsin
  hayırlı günler diliyorum

 3. KARDEŞ ALLAH RAZI OLSUN..
  GEÇMİŞLERİNE RAHMET OLSUN
  NE DESEM AZ
  ŞUNU KENDİ YARDIMINDA YOK ARTI NET YARDIMINDADA BULAMADIM Bİ SAATTİR UĞRAŞIYOM SAOL YAA ÇOOK SAOL

 4. Sayın hocam. bu şekilde her bölüme ayrı stilde numara verilebiliyor ancak sayfa numaraları anlattığınız gibi 4. sayfadan başlamakla birlikte önceki üç sayfada da birden üçe kadar numara görünüyor. ilk üç sayfada hiç numara olmamalı. Maalesef cevap tatmin edici değil.

 5. Recep Bey merhaba,
  Tüm işlemleri doğru yaptığınıza emin misiniz?

  Yukarıda anlatıldığı gibi yaptığınızda ilk üç sayfada numara olmamalı. Siz böyle söyleyince tekrar denedim ve ilk 3 sayfada herhangi bir numaralandırma olmadı.

 6. elinize sağlık arkadaşın tezini düzeltiyorduk hersey tamam sayfa numarası farklılığında tıkanmıştık işimizi gördük

 7. elinize sağlık, lakin benim word programında ne “kesmeler” ne de “öncekine bağlan” butonu çalışıyor. sanki default olarak işaretlenmişler gibi bu butonlara basmama izin verilmiyor. yardımcı olabilirseniz sevinirim. teşekkürler.

 8. Allah razıı olsun hocam ne diyeceğimi bilemiyorum bu tez yazma işlerinde gerçekten son adımlara doğru zaten sıkılıyoruz birde bu numaralandırma kabusu olunca insan patlamak derecesine geliyor. Tekrardan Allah razı olsun yardımınız için…

 9. tezim için gerekli olan birşeydi , çok teşekkür ederim, umarım yazılarınız devam eder,

 10. yawww deli etti beni bu word allah razı olsun kardeşim çok sağol 2007 de yerini kaybetmiştim resimli olarak çok güzel anlatmışsın sağolasın ellerin dert görmesin !!!

 11. Dostum eywallah. Sabaha tez yetiştirmem lazım. Ellerin dert görmesin, çok yardımcı oldu. Teşekkürler, başarılar…

 12. Hocam Çok saol yaa bu “öncekine bağla” olayı yüzünden hiçbişey yapamıyorduk… gıcık office 😦

 13. kesmelerden sonraki sayfa yı seçtiğimde araya bi boş sayfa atıp yaptığım numaralandırma ona geçiyosa yolunda gitmeyen nedir peki:s

 14. Bir şeyi anlatabilmenin, en az o şeyi bilmek kadar önemli olduğu bir durum, gerçekten çok teşkkürler.

 15. Bu kadar önemli bir işlemi neden bu kadar zor hale getirmişler anlayamadım.
  Önceki versiyonlarda çok kolaydı. Şimdi doktora tezi yapar gibi uğraşmak gerekiyor.
  Umarım kısa zamanda kolay bir uygulama yolu hazırlar, bu rezaleti düzeltirler.
  Bu mükemmellikteki sisteme bu zavallılığı yakıştıramadım.

  Faruk Berksan

 16. allah ne muradın varsa versin ne diyim başka
  geberdim ya geberdim kırıcamtım laptopu sonunda.
  çok teşekkürler gerçekten

 17. Çok sağol kardeş, çok teşekkürler.
  Yaşa var ol askerliğe saymaları lazım senin bu hizmetini.

 18. Dün yaklaşık 2 saatimi alan bu sayfa numaralandırma olayını burada anlatılan şekilde yaptım. İlk iki uygulamada olması ama üçüncüsünde başardım. Tezlerde sayfa numaralandırma alt kısma ortalanacak şekilde oluyor. Burada üst kısma numara ekleme anlatıldığı için sanırım 3.deneme de yapabildim. Ama gerçekten işimi gördü, ellerinize sağlık

 19. bende alt ve üst bilgi hersayfada aynı kalıyor öncekine bağla butonu sürekli aktif halde kapanmıyor yeni sayfada açsam sirekli üst ve alt bilger aynı başka sayfada değiştiremiyorum

 20. ula varya office i bulandan daha çok dua aldın 😀 adamlar bir yanlışlık yaptılar yemedikleri küfür kalmadı sen eline sağlık ne güzel anlatmışsın binlerce dua aldın ne şanslı adamsın fatih 🙂

 21. dostum yazdıkların birçok kişiye yardımcı olmuş ellerine sağlık…benimde bir sorum olacak: tek numaraları sağ alta, çift numaraları sol alta nasıl yerleştiriyoruz?

 22. iyi akşamlar resimde anlatılanları uygulayabildim ancak ben biraz daha ayrıntılı bir şey yapmak istiyorum. yardımcı olursanız çok sevinirim. derdimi anlatayım.

  ilk iki sayfamda herhangi bir sayı yazmasını istemiyorum
  3.sayfada altta ortada romen rakamıyla 1 yazsın istiyorum
  4.sayfadan itibaren ise yukarda sagda 1den başlayarak normal sayfa numaraları olsun istiyorum lütfen yardım edin.

 23. Allah razı olsun, Allah ne muradın varsa versin, muhteşemsin. 4 saat den fazla uğraştım.

 24. Çok teşekkürler.
  Gerçekten çok yararlı oldu, sağ olun.

  Ancak kapaktan sonraki sayfalar için Romen rakamıyla sıralama isteniyor. Onun için nasıl yapacağız? Yani kapak sonrası (içindekiler, sunuş, abtract vb) romen rakamı… ‘giriş’ten sonrası ise (asıl bölüm) normal rakam olacak…
  Acaba “öncekine bağla” butonunu bir kez daha mı kurtaracağız? Ya olmazsa…

  Korku dağları bekliyor da…

  Teşekkürler

 25. bunu yaptım ama ben üstede sayı cıktı ben öle istemiyorum ilk 4 sayfada bir numara yazmasın sonrakilerde yazsın istiyorum..

 26. ohbeee en ssonunda çözdüm şu olayı bitirme ödevi için bayağı uğraştırdı beni

  teşekkürler….

 27. Çok güzel bir yazı hazırlamışsınız, teşekkürler Fatih Bey.
  Mümkünse blogunuzun adını ve linkini belirtmek koşulu ile bu yazıyı kendi bloğumda paylaşabilir miyim? Cevabınızı bekliyorum.

 28. Geri bildirim: Word’de sayfa nasıl numaralandırılır? « FİLDİŞİ KULE
 29. emeğine sağlık teşekkürler, ancak ben beşinci sayfadan başlıyorum araya bir boş sayfa atıyor yani ilk sayfalar 1,2,3,4,5,6 daha sonra 1 olarak başlıyor aradaki boş sayfayı silmek istediğimde bütün numaralar kayboluyor, bu sadece bende mi çıkyor yoksa bunun çözümü var mı?

 30. Hay Allah senden razı olsun ,bende 3. denemem de yaptım ..Tez yaparken sayfa numaralandırma da sorunla karşılaşmıştım .Çooook teşekkür ederim…

 31. Teşekkür ederim arkadaşım. Çok sağlıklı bir anlatım yöntemi. İşlemler sırasıyla yapıldığında olumlu sonuç almak kesin… Tebrik ve teşekkür ederim.

 32. çok güzel anlatmışsın ama ben öncekine bağla butonuna hiçbir şekilde müdehale edemiyorum orası hafif silik bir şekilde duruyo yani işlevsiz kardeş ne olur bi cvp ver

 33. Birden fazla sayfa olan word dosyalarında sayfa numaralarının taksimlendirilmesi (1/3, 2/3, 3/3 gibi) nasıl oluyor acaba? Uğraştım ama bulamadım.

 34. Hocam Allah senden razı olsun. Internette bununla ilgili bilgi bulamadım. Yani çok büyük bir boşluğu doldurmuşsun. Tekrar teşekkür ediyorum. Yolun açık olsun.

 35. çok teşekkürler bilgi için. benim de bir sorum olacaktı ama word de tez yazarken dipnot usulünü kullanıyorum bölümleri birleştirirken her bölümün dipnotunun 1 den başlamasını istiyorum ama yapamıyorum. yardımcı olabilir misiniz?

 36. doğrusunu söylemek gerekirse heryerde bu meseleyi anlatmaya çalışıyorlar, ama bunun kadar güzel anlatmak çok zor! tebrik ederim. işime öyle yaradı ki…

 37. Çok teşekkürler seminerimi yollamamın son günüydü ve bundan önce hep çıktı alıp kırtasıyeci arkadaşa yaptırıordum bu sefer evde yapmak zorunda kaldım ve diger baktıklarım hiç bir işime yaramazken resimli ve adım adım olması çok işime yaradı
  EMEGİNİZE SAGLIK 🙂

 38. Allah razı olsun yaaa çok teşekkür ederim. Microsoftun yardım sitesindeki rezil anlatıma da burdan nefretlerimi gönderiyorum

 39. Gerçekten çok teşekkür ederim. Herkes bu konuda sıkıntılı. Bu yazınızla bir çok kişiye kaynak oldunuz.

 40. hocam saolun anlatılan çok güzelde sayfaları bölümlendirdiğim anlattığınız gibi ama
  1. sayfaların hepsi 1 oldu. numaralar ilerlemiyor artmıyor. onu nasıl ayarlıyoz?

 41. Allah ne isteğiniz varsa gerçekleştirsin inşallah. 2 aydır tezimin sayfa numaralandırmasını yapamıyordum. Tuttuğunuz altın olsun.:)))

 42. Bu kadar teşekküre bende bir teşekkür eklesem az gelir, gerçekten çok uğraştım ama yapamamıştım çok çook teşekkürler

 43. Gerçekten çok detaylı ve net bir anlatım olmuş, çok faydasını gördüm. Ben de size dua ediyorum. Allah razı olsun. İşleriniz rast gitsin inşallah her daim…

 44. gerçekten işe yarıyor,teşekkürler:)ama şöyle bir sorun ortaya çıkıyor bende,içindekiler sayfasına numara vermiyorum,tezin öz kısmından numaralandırmayı başlatıyorum,ama içindekiler sayfası bir boş sayfa verip orayı da öz ile aynı numaradan başlatıyor.Ne yapmam lazım,kesilmiyor,silinmiyor:((

  • anlatılanların aynısını yaptığınız takdirde o şekilde bir hata meydana gelmemesi gerekiyor. tekrar deneyebilir misiniz?

 45. Bende yazılanları harfiyen uyguladım yalnız sorun şu ki sadece numaralnadırmaya başladığım sayfada 1 yazıyor diğer sayfalar numaralandırılmıyor.
  Artı birde ben 17. sayfadan itibaren normal rakamla numaralandırıcam önceki 17i sayfanın bir kısmında roma rakamlarını kullancam ikisini birdne nasıl yapıyorum. Yardımcı olurmusunuz bu konuda?

 46. Kapak hariç ilk sayfaları romen rakamlarıyla numaralandırma nasıl yapılıyor peki? yardımcı olursanız sevinirim. 🙂

 47. Kapak sayfası hariç roma rakamıyla başlatmak ve devamında normal rakam kullanabilmeyi de rica etsek site de ekleyebilir misiniz. 🙂 şimdiden teşekkürler

 48. sağolasın kardeş ya her sefer öğreniyor her sefer unutuyorum bunu. her seferinde senin siteye geliyorum 🙂

 49. ya kardeş saol da hani bir yere kadar roma rakamları ile bir yerden sonra normal rakamlarla nasıl yazabiliriz

 50. Çok Teşekkür ederim. Allah razı olsun.

  Ancak 2003 de daha kolaydı bu işlem. Microsoft neden geriye doğru gidiyo..

 51. ilk iki sayfadan sonra 3. sayfa 1’den başlayacak şekilde yapmaya çalıştım ancak ilk iki sayfayada 1,2 numaralarını veriyor.3 sayfayıda 1’den başlıyor. Kesme/Sayfa Sonu olarak yaptım. ilk iki sayfadaki numaraları sildiğimde 3.sayfadan sonrakilerde siliniyor.Bir türlü çıkamadım işin içinden.

 52. Yukarıda Yazmıştım başka bir siteden gördüm bu bilgiyi paylaşayım.Bir yukarıda yazılan gibi hatalar ile karşılaşıyorsanız arkadaşlar sayfa üst bilgi ve alt bilgideki/bir öncekine bağla Kaldırılmış olacak..Sorunu bu şekilde hallettim. iyi çalışmalar

 53. çok teşekkürlerrrr ne zamandan beri uğraşıyordum çok basit ve anlaşılır anlatmışsınız ellerinize sağlık. Allah razı olsun

 54. belli bir sayfadan başlayıp numaralandırdım fakat son iki sayfada numara olmasın istiyorum. o sayfalardan numaraları silmek isteyince tüm numaralandırma gidiyor. son bir kaç sayfada numara olmaması için ne yapmam lazım? yardımcı olursanız çok sevinirim

  • merhabalar,
   4. sayfanın başında yaptığımız işlemi numara olmamasını istediğiniz sayfalar için de yapmalısınız. böylece o sayfadan sonraki kısımlara numara atanmayacaktır.

 55. Bayağı hayır duası almışsınız, klavyenize sağlık :))
  Aynı sayfada iki farklı sayfa numarası nasıl yapılır biliyor musunuz? Yani mesela sayfa üstünde 1, 2, … şeklinde normal numaralar giderken, atıyorum sayfa altında da (örn. 122’den başlayan) farklı bir dizi yapabiliyor muyuz? hayır lazım oldu gerçekten de…

 56. Hay Allah razı olsun ya 5 proje 1 tez yazdım hala sayfa numaralandırmayı başaramamıştım çünkü araştırmamıştım:D klavyene sağlık çok güzel bir noktayı açıklamışsın :=)

 57. Sen ne kadar güzel bir insansın öyle Allah razı olsun gerçekten nasıl hayra geçti anlatamam

 58. nasıl işime yaradı bi bilseniz günlerdir uğraşıyordum tezim de böylece bitmiş oldu teşekkürler 😀

 59. Kardeş Allah senden razı olsun inşallah. Kafayı yiyecektim artık. İnternette de bir sürü yazı var, ama hiçbiri faydalı olmadı. En azından 2007’de en detaylı anlatım seninki.

 60. Geri bildirim: Word’de Sayfa Numaralandırma (Word 2016, Word 2013) | Fatih Özel
 61. Merhaba. bir konuda yardımınızı rica etsem. bazı sayfa numaraları altta bazıları üstte nasıl ayarlanıyor acaba? örneğin 1-2-3 üst, 4 alt, 5-6-7 üst gibi. tez yönergesine göre bazı bölümler altta bazıları üstte olması gerek

 62. Çok teşekkürler, gerçekten çok iyi anlatmışsınız- hatta supportoffice.com sitesinden bile daha iyi. 2017 yılının size ve ülkemize hayırlı uğurlu olmasını dilerim

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s