Bağlı Olunan Network’ün Wi-Fi Şifresini Öğrenme

Bazen bağlı olduğumuz wi-fi network şifresini unuttuğumuz durumlar olabiliyor. Ya da şifreyi bizim için bir başkası girmiş, bu nedenle şifreyi bilmiyor olabiliriz. Böyle durumlarda şifreyi görebilmenin basit bir yolu var (bu yol Windows işletim sistemleri içindir);

 • Başlat’a tıklanıp arama kısmına “cmd” yazılır. Gelen “Command Prompt (Komut Satırı)” simgesine sağ tıklanıp “Run as Administrator (Yönetici olarak çalıştır)” denir.
  cmd 001

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 • Açılan komut satırı ekranına aşağıdaki komut girilip enter’a basılır. Komuttaki “name=” kısmına kendi wi-fi network adınızı yazmalısınız!
  netsh wlan show profile name=Alamut key=clear

  cmd 002

Reklam

Bağlı Olunan Network’ün Wi-Fi Şifresini Öğrenme” üzerine 2 yorum

 1. modem şifremi unuttum. yazdığınız işlemi yaptım. fakat profilimin sistemde olmadığı yazıyor.. komutu bir örnekle yazabilir misiniz?

  • merhaba, bu yöntem modeme bağlı olunduğu (wifi ile internete girilebildiği) ancak ilk girişte yazılmış şifrenin unutulduğu durumlar için geçerli. eğer modem şifrenizi hiç hatırlamıyorsanız bu yöntemi kullanamazsınız. onun için 192.168.1.1 adresi üzerinden modem arayüzüne girip Wireless ayarları kısmından şifrenize bakabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s